WTFWTF LOLLOL To mě štveTo mě štve SmutekSmutek

Vodafone hlásí přetíženou mobilní síť. Tisíce lidí mají problémy se dovolat!

Sídlo Vodafone (Zdroj: Vodafone CZ)

Operátor Vodafone se v těchto chvílích potýká místy s výpadky sítě a nedostupnosti svých služeb. Někteří zákazníci napříč celou republikou si stěžují na nemožnost uskutečňovat hovory, odesílat SMS zprávy nebo využívat mobilní internet.

 

Zákazníci si stěžovali na problémy se službami již od rána. Na situaci Vodafone reagoval až krátce po jedenácté na svém twitterovém profilu.

 

 

„To si mám koupit simku jinýho operátora, abych vůbec mohla někam volat? Už chápu, proč nechcete pustit data, vy totiž nezvládáte ani hovory, natož internet,“ zlobí se jedna ze zákaznic.

 

Zákazníci mají problém zejména s voláním do jiných sítí.

„Dobrý den, od dnešního rána nelze volat mimo Vodafone. Hovor se nevytočí a okamžitě se končí. Není to jen můj problém, zkoušelo to několik lidí s Vodafonem. Mezi s sebou volat můžeme, ven ne. Jedná se o nějaký technický problém, na jehož odstranění se pracuje?“ dodává další ze zákaznic.

 

T-Mobile zaznamenal několikanásobné zvýšení provozu.

„V dopoledních hodinách jsme zaznamenali až trojnásobné zvýšení hlasového provozu, které se projevilo krátkodobým přetížením, teď je ale situace již bez komplikací. Žádné problémy či omezení momentálně síť T-Mobile nezaznamenává. Operátoři se snaží o maximální zvýšení kapacity propojení mezi sítěmi, tak aby bylo možno nápor zvládat bez problémů,“ komentuje situaci mluvčí T-Mobile Martina Kemrová.

 

Momentálně čekáme na vyjádření Vodafone o tom, jakou kompenzaci pro zákazníky zvažuje.

Nova omezuje vysílání svého nekonečného seriálu Ulice!

Zeman natočil speciální projev o koronavirové pandemii. Prima ho odvysílá ve čtvrtek!