Tohle je tutovka! 5 plážových cviků, které vás udrží ve formě

Ilustrační foto

Pláž, písek, mořský vzduch a cvičení je bezpochyby skvělá kombinace, která nabije energií hned zrána. Vyzkoušejte těchto 5 cviků, na které vám stačí jen půlhodina a praktikují se opravdu snadno, a přitom šetrně k tělu.

 

Jak informuje odborník pro magazín Womenshealth, cvičení na písku vyžaduje mnohem větší stabilitu kvůli nerovnoměrnému povrchu: “Nestabilní povrch vyžaduje, aby vaše tělo získalo více svalových vláken na udržení rovnováhy a stability.” Mimo jiné písek je šetrnější k našim kloubům než dlažba nebo tráva, takže podléháme i menšímu riziku zranění. Nejlepší je cvičit hned blízko u vody, kde je písek nejstabilnější.

 

25 minutový trénink skládající se z těchto konkrétních 5 pohybů zvýší naši srdeční frekvenci, posílí zadek, nohy, hruď, ramena i břišní svaly. Každé cvičení proveďte 45 sekund a mezi jednotlivými cviky odpočívejte 15 sekund. Jeden takový okruh opakujte 5 krát.

 

Poloha V

Ležíte na zemi s nohama a rukama rovně položenými. V jednom pohybu zvedáte tělo s rukama a nohy směrem nahoru, čímž vytvoříte pozici ve tvaru písmene V. Snažíte se tlačit, dokud se nebudete téměř dotýkat konečky prstů na rukou konečků prstů na nohou.

 

Dřepy

Klasické dřepy jsou stále tím cvičením, které pomůže vašemu pozadí nejlépe. Správně byste je měli provádět tak, že nohy budete mít v pozici na šířku vašich ramen, abyste nezatěžovaly páteř. Ruce při klesání držíte před hrudníkem.

 

Push-upy

Rukama a nohama se zapíráte do písku. Hrudník a zbytek těla držíte zpevněný. Střídavě se na rukou zvedáte a klesáte.

 

Výpady

Klasické výpady jsou dalším skvělý prvkem. Po celou dobu udržujte správné zarovnání kolena nad předním kotníkem. Měl by to být 90 stupňový úhel. Výpady děláte ne střídavě, ale na jedné noze a pak opakujete na druhé.

 

Horolezecké šplhání

Opět se dáme do polohy desky, zpevníme tělo a střídavě v této poloze zvedáme jednou pravé, jednou levé koleno směrem k hrudníku jako bychom šplhali po skále.

 

Zdroj: Feminity.sk

Milan Peroutka: Jen co přijel do Varů, hned zas odjel!

To je ale pech! Místo svatební cesty čekaly hollywoodskou hvězdu nepříjemnosti!